KURUCU VE KAMP DİREKTÖRÜ - HAKAN SÖNMEZÖZSevgili gençler ve değerli ebeveynler, "FRIENDS" 30 yıla yaklaşan arkadaşlıkların ve kardeşliklerin kamplarda hayat bulmuş halidir. 1990'lı yıllardan bugüne 6 - 24 yaşlar arasında binlerce çocuk ve genç, Friends Kampları'nda yeni dostluklar kurmuş, doyasıya eğlenmiş ve kendi kanatları ile uçmayı başarmıştır.


Kamplarımız, çocukların ve gençlerin; sosyal, fiziksel ve kişisel gelişimine katkı sağlarken onlara gerçek hayat deneyimleri yaşatır. Friends Kampları'na katılan çocuklar ve gençler, program direktörleri tarafından hazırlanan aktivitelerde eğlenirken karşılaştıkları zorlukları koçları rehberliğinde aşar ve evlerine olgunlaşarak dönerler.


Kamplarda olduğu gibi gerçek hayatta da bireylerin geleceğini belirleyen faktörlerin başında arkadaş çevresi gelmektedir. Çocuklar ve gençler, kendilerine yakın hissettikleri arkadaşlarından ve rol model aldıkları insanlardan etkilenirler. Hayatlarını şekillendirirken onları örnek alır onlar gibi olmak isterler. 


Friends Kampları'nda temel amacımız kampçılarımızın, ömür boyu sürecek ve her zaman paylaşmaktan gurur duyacakları dostluklar kurmalarını sağlamaktır. Kamplarımızın en güçlü yanı kampçılar ile koçlar arasında kurulan güçlü dostluk bağlarıdır.


Friends kültürü olarak adlandırdığımız sistemde geçmiş yıllarda kamplarımıza katılmış kampçılar, lise yıllarında Liderlik Eğitim Programı'na katılarak koçluk ve liderlik hayatlarına ilk adımlarını atarlar. Aldıkları eğitim sonrasında sırası ile stajyer koç - asistan koç - koç ve program direktörü olarak kamplarda görev alırlar.


Lise ve üniversite yıllarında kamplarda görev alan genç dostlarımız, mezun olup iş hayatına atılırken kamplardaki görevlerini daha önce koçluklarını yaptıkları genç kampçı kardeşlerine aktırırlar. Aidiyet ve liyakat esasına dayalı bu sistem kuruluşumuzdan beri devam etmektedir.


Türkiye'nin ve dünyanın en iyi okullarında eğitim gören, sporcu ve sanatçı kimlikleri ile öne çıkan, sosyal sorumluluğu gelişmiş, entellektüel, yardımsever, güler yüzlü ve en önemlisi iyi kalpli örnek gençlerden oluşan Friends Ekibi, kamplarımızın en önemli özelliğidir.


Friends Kampları, kendi bünyesinden yetişen gençlerle birlikte büyümekte ve gelişmektedir. Friends Kampları'na katılan çocuklar ve gençler, kampa katıldıkları andan itibaren seçkin bir ailenin parçası olurlar. Kamptaki tüm koçlar artık onların ağabey ve ablalarıdır. Kampçılarımız, hayatlarına yön verirken, meslek seçiminden ilgi duydukları spor dallarına kadar bir çok kritik konuda koçlarını örnek alırlar. Gençlik yıllarının en hararetli olduğu ergenlik dönemlerinde ebeveynleri ile konuşmaktan çekindikleri konuları, koçları ile paylaşırlar. Onların deneyimlerine güvenir fikirlerine önem verirler. 


İşte budan dolayı Friends Kampları'nda en değer verdiğimiz ve üzerine titrediğimiz konu kamp ekibidir. Kamp ekibimizin her üyesi eski kampçılarımızdan oluşur. Friends Kampları'nda koç olmanın birinci şartı eski kampçı olmaktır. Kampçıların, kamp içindeki günlük yaşamı, yemek düzeni, aktivite programı, güvenliği, bireysel rehberlik ve destek hizmetleri gibi bir çok konudan koçlarımız sorumludur. 


Bir sporcu, kamp direktörü, baba ve de en önemlisi yıllardır kamplarda koçluk yapan bir ağabey olarak, daha iyi ve daha güzel bir dünya yaratmamızda baş rolde olacak, bugün dünyanın dört bir yanına yayılmış Friends Ekibi'ni sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum. 


***Kamp Direktörü Hakan Sönmezöz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.


TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN EN İYİ OKULLARINDA EĞİTİM GÖREN, LİDER VE ÖRNEK FRIENDS KOÇLARIBİR KAMPI EĞLENCELİ VE UNUTULMAZ YAPAN KOÇLARIN ENERJİSİ VE GÜLER YÜZÜDÜR.FRIENDS KOÇLARI, KAMPIN HER ANINDA KAMPÇILARIN YANINDADIR VE ONLARA REHBERLİK EDER.FRIENDS KOÇLARI, KAMPÇILARIN ÖRNEK ALDIĞI ROL MODEL KARAKTERLERDİR.
EĞLENCEDEN AKTİVİTEYE, YEMEKTEN UYKUYA KADAR KOÇLARIMIZ, HER ZAMAN KAMPÇILARIMIZ İLE BİRLİKTEDİR.
FRIENDS KAMPLARI'NDA KOÇLUK BİR GELENEKTİR. ESKİ KAMPÇILAR İLERİ DE KOÇ OLARAK GÖREV YAPARLAR.
KAMPÇILARIMIZIN BAŞARISI VE MUTLULUĞUNDA EN BÜYÜK PAY GENÇ KOÇLARIMIZINDIR.
FRIENDS KOÇLARI, KAMPÇILAR İÇİN BİR EĞİTMEN DEĞİL GÜVENİLİR BİR AĞABEY VEYA ABLADIR.DÜNYANIN FARKLI ÜLKELERİNDE YAŞAYAN KOÇLARIMIZ, TATİL DÖNEMLERİNDE FRIENDS KAMPLARI'NDA BİR ARAYA GELİR.GÜLER YÜZLÜ, EĞLENCELİ, SEVECEN VE ÖRNEK BİR KAMP EKİBİ İLE UNUTULMAZ BİR KAMP DENEYİMİ İÇİN SENDE GELSENE BURASI BAŞKA...

İLETİŞİM

info@friendstravel.com.tr
+90 850 360 20 30
Zeytinler Mahallesi 7612 Sokak No:7
    PK 35430 Urla/İZMİR
A-6536
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.